Java & Go a rekrutacja cz.3

Cześć w dzisiejszym wpisie z serii junior & rekrutacja :). Zdecydowałam się opisać zadanie rekrutacyjne które dostałam jakiś czas temu.

Aplikowałam na stanowisko junior’a Javy natomiast zadanie rekrutacyjne otrzymałam a w języku Go/Goland. Dostałam na nie dwa dni. Polegało ono na zbudowaniu pełnej aplikacji restful’owej która wskazuje jak najkrótszą drogę z punktu A do B. Oczywiście z umieszczeniem opisu sposobu uruchomienia aplikacji w pliku README.txt. Natomiast aplikacja miała się łączyć z OSRM.

Dodatkowo zadanie to obejmowało napisanie testów + konfiguracje Dockerfile oraz deploy na chmurę. Wszystkie te rzeczy były określone jako dodatkowe punkty. W praktyce zawsze starasz się napisać aplikacje jak najlepiej i wykonać jeśli nie wszystkie to jak najwięcej założeń.

W tym czasie nie posiadłam jeszcze wiedzy ani doświadczenia z Go więc w pierwszej kolejności zrobiłam research w tym zakresie. Po czym mogłam już skonfigurować sobie środowisko do pracy a przede wszystkim zainstalować język Go na swoim laptopie. Jak się okazało język ten może być obsługiwany również w InteliJ IDEA.

Źródło: https://golang.org/

2 thoughts on “Java & Go a rekrutacja cz.3”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *