Kim jestem

Kim jestem i dlaczego zdecydowałam się na prowadzenie bloga.

Cześć 😉 Jestem Iwona 🙂 .

Do tej pory pracowałam w branży finansowej. Od pewnego czasu zajmuje się nauką Javy, Spring Boota oraz technologami które są z nią związane.

Jednak już podczas studiów interesowałam się zagadnieniami informatycznymi. W związku z tym opracowałam publikacje na temat w jaki sposób sektor bankowy zabezpiecz się przed zagrożeniami w sieci.

Jako pierwsze powstało: “Bezpieczeństwo internetowych usług bankowych” w której zajęłam się tematyką bankowości elektronicznej i internetowej. Jakie występują zagrożenia wraz z przykładami ataków i włamań. Jak również systemami ochrony w których bardzo istotną rolę odgrywa kryptografia.

Następnie : “Funkcjonowanie bankowości elektronicznej na przykładzie Banku Zachodniego WBK SA” – która zajmuje się zagadnieniami bankowości elektronicznej , jej systemami, technologiami informatycznymi oraz sieciami. Ponadto czym tak naprawdę jest pieniądz elektroniczny i jakie systemy są wykorzystywane w naszych kartach płatniczych/kredytowych czy bankomatach które występują w tego rodzaju bankowości.

W swojej nauce rozpoczętej ponad rok temu sporządzałam notatki z mojej nauki. Moją nową misją jest więc podzielenie się z innymi tym czego się nauczyłam oraz czego się uczę. Więcej na mój temat można przeczytać pod adresem Linkedin: https://www.linkedin.com/in/iwona-adamkiewicz

Również w tym miejscu chciałam podziękować koledze po fachu Przemkowi Bykowskiemu za wszelkie trafne sugestie 🙂 🙂 dziękuje i pozdrawiam serdecznie.