Junior & rekrutacja cz.4

Cześć w kolejnym już wpisie z cyklu junior & rekrutacja. Tym razem postanowiłam opisać nieco zadania testowe wielokrotnego lub jednokrotnego wyboru.

Podobnie jak zadania tak i testy są wysyłane przez platformy typu DevSkiller czy HakerRank. Na każde pytanie testowe była przeznaczona minuta. Chyba jedną z najważniejszych rzeczy jest tutaj konieczność wnikliwego spojrzenia na podany nam kod i zasugerowane odpowiedzi. W naszym IDE zazwyczaj od razu jesteśmy informowani czy nie brakuje np. średnika. Posiadamy również automatyczne podpowiedzi metod i szybki dostęp do dokumentacji. W przypadku takich testów trzeba się jednak przyjrzeć czy składnia jest napisana poprawnie oraz czy jest tylko jedna możliwa czy moż więcej możliwych odpowiedzi. Przykładowe pytania z jednego z moich wcześniejszych testów:

Zródło: Archiwum własne
Zródło: Archiwum własne
Zródło: Archiwum własne

Po rozwiązaniu tego testu wyruszyłam na poszukiwania w internecie stron/platform na których można trenować właśnie tego typu zadania testowe. Myślę że znalazłam dwie całkiem przyjazne :). Zarówno na jednej jak i na drugiej mamy licznik czasu który pozwoli poczuć nam się jak na prawdziwym teście. Owe wspomniane platformy to: IndiaBix w której znajdziemy: „Online Java Programming Test”. Natomiast drugą taką platformą jest: ProgrammingSkills w której mamy testy online.

To co bardzo mi się spodobało tutaj że po złożeniu testu dostaje podsumowanie i feedback z odpowiedziami jeśli coś było zaznaczone nie tak. Zrzut ekranu jak to wygląda na przykładowym pytaniu znajdziesz na następnej stronie :).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *