Junior & rekrutacja cz.1

Inną istotną rzeczą na którą należny zwrócić uwagę jest fakt że do zadań zaznaczonych jako rozwiązane nie możemy już powrócić. W przypadku DevSkiller’a sami dysponujemy przyznanym nam czasem na rozwiązanie wszystkich zadań. Oznacza to że jeżeli mamy 4 zadania do wykonania w ciągu 60 min. i na którymś z nich poświęcimy więcej uwagi niż 15 min. system nas o tym nie poinformuje. Automatycznie zostanie nam mniej czasu na inne zadania.

W każdej tego typu platformie z którą się spotkałam podczas zadań rekrutacyjnych zawsze widnieje informacja iż można się wspomóc internetem w rozwiązaniu zadania jednak zadanie to powinno być w całości wykonane samodzielnie.

To co spodobało mi się w DevSkiller to to że po rozwiązaniu zadań dostaje na adres e-mail feedback. Można w nim znaleźć wówczas takie informacje jak np. ile czasu poświęcono na każde zadanie, całkowity czas testu, datę i godzinę zaproszenia, rozpoczęcia i zakończenia testu. (Nadmienię tutaj iż pracodawcy wysyłają link do zadań z datą do kiedy maksymalnie należny podejść do testu. Dzięki czemu rozwiązać test w dogodnym dla nas terminie.) Zestawianie punktów ile udało się zdobyć na maksymalną liczbę możliwych do zdobycia punktów oraz podsumowanie procentowe.

Ostatnią częścią feedbacku jest zestawianie zadań rekrutacyjnych ze zmianami jakie zostały przez naz wprowadzone. I jeżeli jako zadania rekrutacyjne był również test jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru otrzymujemy informacje z punktacją oraz poprawnymi odpowiedziami. Nie co inaczej wygląda to w przypadku zadań ponieważ tutaj mamy tylko informacje czy testy przechodziły czy nie a jeśli nie to które. Niestety nie ma oceny poprawności naszego rozwiązania.

Ponieważ ten post stał się już dosyć długi w kolejnym wpisie zamieszczę kolejne inne informacje na temat zadań rekrutacyjnych i platform wykorzystywanych do tego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *