Spring Boot 2 – Tworzenie efektywnych aplikacji internetowych

Mam i ja! 🙂 książkę „Spring Boot 2 – Tworzenie efektywnych aplikacji internetowych” autorstwa Przemysława Bykowskiego. Jeśli jeszcze nie znasz tego autora to zapraszam do przeczytania jednego z Jego artykułów na moim blogu „5 sposobów jak programować lepiej„. Natomiast  w tym artykule opiszę wrażenia po przeczytaniu książki. A więc do dzieła :).

1. Spring Boot 2 vs. inne książki.

Myślę że śmiało mogę powiedzieć że nie ma jeszcze drugiej takiej pozycji na rynku Polskim. To co zdecydowanie wyróżnia tą pozycję od innych to to, że w swojej zawartości posiada kody QR do nagrań video – które dokładniej opisują dane zagadnie. Bardzo często zdarza się tak, iż czytając nowy materiał przydałby się również wizualizacja tego co właśnie przeczytaliśmy.  W tej książce nie ma tego problemu ponieważ autor bardzo dobrze o to zadbał 🙂 .

Kolejną rzeczą są przykładowe pytania rekrutacyjne które sprawdzają czy dobrze zrozumiałeś/łaś temat i mogą pomóc przygotować Ci się do rozmowy kwalifikacyjnej. Podobny cel stanowią testy czy też zadane prace domowe. Wszystko po to aby jak najlepiej zrozumieć i przyswoić temat, ale również czuć się dobrze przygotowywanym do rozmowy kwalifikacyjnej.

To na co warto zwrócić uwagę to  to iż jest ona pisana w j. polskim. Tak więc jeśli czytamy dokumentacje anglojęzyczną i jesteśmy zdezorientowani tym co czytamy – ta polska literatura wszytko wyjaśnia.

W obecnych czasach gdy mam coraz to więcej materiałów szkoleniowych na video czytanie książek utrwala to co właśnie obejrzeliśmy. W tej pozycji jest to szczególnie istotne ponieważ stanowi ona uzupełnienie materiału dla kursów: Spring Boot 2 – Tworzenie efektywnych aplikacji internetowych &&  Skuteczne zabezpieczanie aplikacji. Dzięki czemu możemy nauczyć się jeszcze więcej. Ponadto książka może stanowić rozszerzenie wiedzy z kursu  o takie materiały jak Docker, Mocroservices czy wstęp do Flyway.

Ponadto książka posiada konkretne zdjęcia np. dla najważniejszych komend Dockera którą można pobrać i wydrukować aby zawsze mieć pod ręką.

Kolejną rzeczą która wyróżnia daną pozycję jest możliwość składania własnych sugestii o to czego Ci w niej brakuje.

2. Relacja po przeczytaniu książki.

Książkę czyta się bardzo dobrze, lekko i przyjemnie. Wersja którą posiadam ma niespełna 150 stron, a więc jest dosyć lekka. Dodając również fakt iż jest ona rozmiarów zeszytu A4, można ją łatwo spakować w plecak/torebkę i zabrać prawie wszędzie 🙂

Książka jest wciągająca i bardzo chętnie czytałam ją po pracy a jeszcze chętniej na zakończenie dnia. I pomimo zmęczenia, czy też bardzo późnego wieczoru lub w nocy chce się tą książkę czytać. Wszystko po to aby umysł podczas snu mógł zaadoptować/utrwalić to co właśnie przeczytałam czy obejrzałam.

Sięgnę po książkę nie jeden raz jeszcze ponieważ tak dobrze się ją czyta.

Zapraszam Cię do odwiedzenia oficjalnej strony Spring Boot: LiveBook. Znajdziesz tam m.in  tematy poszczególnych rozdziałów, bezpłatny rodział na temat Hibernate oraz opinie innych czytelników :).

Podsumowanie.

Na chwilę obecną posiadam prebook, jednak czekam na jej pełną publikację. Wiem że jest to i będzie opłacalna inwestycja w przyszłość :). A  Ty jakie masz odczucie po przeczytania artykułu? Czy również czekasz na ukazanie się tej szczególnej literatury? Zapraszam Cię do pozostawienia komentarza, chętnie przeczytam :).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *