Junior & rekrutacja cz.5

Jedno z zadań jakie otrzymałam na HackerRank opisałam we wcześniejszym wpisie junior & rekrutacja cz.2. Jeżeli dobrze więc pamiętam tutaj była tylko opcja rozwiązania w przygotowanym przez HackerRank środowisku programistycznym, w którym podobnie jak w przypadku DevSkiller również nie ma podpowiedzi składni ani możliwości formatowania. Zadania posiadają wbudowane testy dzięki którym można sprawdzić czy nasze rozwiązanie jest prawidłowe.

Dodatkowo można znaleźć tutaj zakładkę z ofertami pracy. Co prawda na chwilę piania tego artykułu nie znalazłam ofert dla Polski. To jednak jeśli jest ktoś zainteresowany ofertami pracy w Stanach Zjednoczonych to warto przejrzeć oferty.

Istnieje tutaj również możliwość zdobycia certyfikatu który mam za zadanie oszacować poziom wiedzy/umiejętności kandydatka.

Źrodło: https://www.hackerrank.com/skills-verification/java_basic

Wyniki tak zdanego testu zostają wówczas podkreślone podczas aplikowania na stanowisko z tymi umiejętnościami.

Myślę że warto założyć sobie konto w tego typu miejscach aby trenować swoje umiejętności ale też dlatego aby już wcześniej poznać się z danym środowiskom w którym możemy otrzymać zadania rekrutacyjne.

A może Ty znasz jeszcze jakieś inne fajne platformy/strony z których się uczysz i/lub przygotowujesz do rekrutacji? Może chcesz się podzielić w komentarzu? Zapraszam 🙂

Jeśli spodobał Ci się wpis to zapraszam do przesłania dalej oraz do subskrypcji. Do zobaczenia w kolejnym wpisie !! 🙂 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *